Powstawanie krok po kroku garnków emaliowanych to ciekawy proces, szczególnie kiedy mówimy o produkcji handmade, a właśnie takie są garnki Emalia Forte! Naczynia Emalia Forte produkowane są od początku do końca ręcznie, przez wykwalifikowaną załogę pracowników, dla których emalia to praca, ale też pasja.

Proces produkcyjny krok po kroku

  • Na początku oczywiście był pomysł. Pomysł na stworzenie unikalnych garnków o śnieżnobiałym wnętrzu, ale i rancie. Początkowo nasze naczynia miały trzy podstawowe kolory: truskawka, jagoda i jarmuż. Z czasem rozwinęliśmy ofertę także o kolor kremowy i musztardowy.
  • Gdy już mamy cały projekt naczyń rozpoczyna się produkcja. Pierwszym krokiem na linii produkcyjnej jest blacha, wytłaczana przy pomocy ciężkich pras. Następnie forma wykonana ze stali węglowej jest odpowiednio formowana na kształt naczynia przy pomocy prasy hydraulicznej.
  • W następnej kolejności w garnkach montowane są uchwyty, a ranty naczynia są wywijane.
  • Później przychodzi czas na najciekawszy proces podczas produkcji – emaliowanie. Każde naczynie jest ręcznie zanurzane w roztworze emalii, a następnie suszone i wypalane. Garnek pokrywany jest najpierw emalią gruntową – w kolorze czarnym, a dopiero później kryjącą – kolorową.
  • Garnki pokryte warstwą emalii każdorazowo lądują w specjalnym piecu, gdzie wypalane są w bardzo wysokich temperaturach, przez określony czas.
  • Tak przygotowane naczynia po nałożeniu wszystkich warstw emalii i ostygnięciu są gotowe do wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *