Marka Emalia Forte

Marka Emalia Forte weszła na rynek garnków emaliowanych z przytupem, podbijając od razu serca wielu osób. Nowoczesny wygląd naczyń sprawił, że naczynia sprawdzą się we współczesnej, modernistycznej kuchni. Emalia Forte to powiew świeżości. Energetyczne kolory: truskawka, jagoda, jarmuż, musztarda i krem, w połączeniu ze śnieżnobiałym wnętrzem i rantem naczynia dają przykuwający wzrok, efektowny kontrast. Dodatkowo zachwyca wyjątkowa jakość naczyń i fakt, że wszystkie były one wykonane ręcznie.

Ręcznie wykonane naczynia są o tyle ciekawsze, że każde z nich jest inne. Nie ma dwóch identycznych naczyń Emalia Forte. Ręcznie emaliowane naczynia mogą mieć lekkie prześwity koloru, nie do końca pokryty rant garnka, lub maluteńkie „otworki” po bąbelkach powietrza przy uchwytach pokryw. Wszystko to jest ledwo widoczne i absolutnie nie jest wadą naczynia, a raczej dowodem, że pracował nad tym prawdziwy człowiek, a nie robot i robił to z pasji do emalii.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powstawania naczyń Emalia Forte, zobacz artykuł „Proces powstawania naczyń Emalia Forte”.

Każdy produkt Emalia Forte jest dokładnie sprawdzony pod kątem jakości, bezpieczeństwa dla zdrowia i dla środowiska. Naczynia Emalia Forte posiadają certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i Świadectwo Jakości Zdrowotnej. Dowodem na doskonałą jakość produktów prócz certyfikatów jest także fakt, że na każde naczynie Emalia Forte jest aż 4 letnia gwarancja jakości.

Naczynia Emalia Forte produkowane są w rumuńskiej fabryce naczyń emaliowanych w Sighisoarze, czyli w mieście tajemniczego Vlada Draculi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz artykuł Historyczna fabryka naczyń emaliowanych”.

Garnki emaliowane Emalia Forte

Garnki emaliowane Emalia Forte to proste, mono-kolorystyczne naczynia, dostępne w aż 5 wyjątkowych kolorach. Naczynia emaliowane nie wchodzą w reakcję z żywnością i nie wydzielają szkodliwych substancji. Dzięki temu w garnkach emaliowanych można przechowywać żywność, nawet przez kilka dni. Nie wpłynie to na smak ani zapach potrawy. Dodatkowo garnki emaliowane są całkowicie bezpieczne dla alergików, dzieci i osób starszych. Naczynia emaliowane są higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Garnki Emalia Forte prócz szerokiej oferty kolorystycznej, są też dostępne w różnych rozmiarach od 1,65 l do 7,7 l, a nawet dostępne są garnki emaliowane gastronomiczne o pojemności 10 l.

Kubki emaliowane Emalia Forte

Kubeczki emaliowane Emalia Forte są tak jak inne produkty tej marki utrzymane w pięciu wyjątkowych kolorach. Kolorystyka ta sprawia, że kubki emaliowane prócz oczywistych funkcji są też doskonała ozdobą kuchni, jak i innych pomieszczeń. W kubeczkach można przygotować deser, podać gorącą czekoladę lub odgrzać jedzenie z wczoraj. Kubki Emalia Forte mogą być używane bezpiecznie na kuchence i w piekarniku. Naczynia emaliowane często wybierane są na biwaki. Nie potłuką się i można z nich korzystać także na przenośnej kuchence. Do takiego naczynka można też wygodnie zaczerpnąć wody ze strumyka lub zebrać owoce z przydrożnych krzaczków jagód. W ofercie Emalia Forte są dostępne kubki o pojemności od 0,4 l do 1 l.

Miski emaliowane Emalia Forte

Uroku nie można odmówić także emaliowanym miseczkom Emalia Forte. Miski są dostępne w różnych kształtach i o pojemnościach od 0,75 l do aż 6,5 l. Miski emaliowane sprawdzą się doskonale w kuchni podczas gotowania, jak i do podania zupy lub owsianki. Kolorowe miseczki sprawią, że dzieci chętnie sięgną do jedzenia. Miski emaliowane sprawdzą się także w pozostałej części domu. W łazience miski przydadzą się jako pojemnik na kosmetyki albo kule do kąpieli, a największe rozmiary sprawdzą się przy wyciąganiu prania z pralki. W miskach emaliowanych możesz także podawać jedzenie swoim zwierzakom, możliwości tych niewinnych naczyń są ograniczane jedynie przez naszą wyobraźnię.

Patelnie emaliowane Emalia Forte

Patelnie marki Emalia Forte charakteryzują się dużą głębokością, bo prawie 4 cm. Patelnie dostępne są w pięciu różnych kolorach, a dodatkowo występują w dwóch rozmiarach 18 i 23 cm. Piękne patelnie emaliowane prócz przygotowywania posiłku często wykorzystywane są, szczególnie w gastronomi do serwowania dań. Patelnie są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i higieniczne. Patelnie Emalia Forte można bezpiecznie powiesić na relingu kuchennym.

Rondle emaliowane Emalia Forte

Rondelki można uznać za coś pomiędzy kubkami, a garnkami. Są dostępne w pojemnościach od 0,6 do 3 l i w wersji z uchwytem lub z dwoma uszami. Naczynia sprawdzają się doskonale podczas gotowania niewielkich ilości jedzenia, odgrzewania resztek z wczoraj, lub przygotowania dziecku zupki. W rondelku można też spokojnie wyklarować masło lub przygotować sos. Poręczne rondle emaliowane są też fajną alternatywą za garnki dla osób mieszkających samotnie, które przygotowują niewielkie ilości jedzenia.

Formy emaliowane Emalia Forte

Pośród szerokiej oferty marki Emalia Forte nie mogło zabraknąć także emaliowanych form do pieczenia. Ta marka i tutaj stanęła na wysokości zadania oferując emaliowane formy do tarty w rozmiarach 24 cm, 28 cm i 32 cm. W takich formach można przygotować pyszne tarty i zapiekanki, a nawet pizzę. W ofercie Emalia Forte znajdują się także zwyczajne emaliowane formy do ciasta dostępne w dwóch rozmiarach i wielu kolorach. Pieczenie w formach emaliowanych jest proste i przyjemne, wystarczy przed pieczeniem posmarować naczynie od wewnątrz oliwą i podsypać mąką.

Pokrywki emaliowane Emalia Forte

Pokrywki są dostępne w sklepach same, ale także w komplecie z garnkiem. Pokrywki emaliowane pozwalają na ekonomiczne gotowanie bez utraty ciepła i wody. Pokrywki dostosowane są do garnków Emalia Forte, są dostępne w pięciu kolorach i wielu rozmiarach od 14 do 25 cm. Emaliowane pokrywki mają dużą zaletę, nie stłuką się po upadku, jak stałoby się w przypadku szkła, a jedynie narobią nieco hałasu.