Do czego może przydać się kubek emaliowany?

Zdawać by się mogło, że kubki emaliowane to takie mało przydatne garnuszki, które wykorzystamy raz na jakiś czas podczas gotowania. Nic bardziej mylnego! Szeroki zakres możliwości, jakie dają kubeczki emaliowane, jest niesamowity!

Picie i jedzenie

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem na wykorzystanie kubków emaliowanych jest oczywiście picie z nich lub jedzenie. W tego rodzaju kubeczkach doskonale prezentuje się kakao, gorąca czekolada albo deser owocowy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby pić z niego herbatę lub kawę. Co ciekawe, kubeczki emaliowane można bezpiecznie stawiać na kuchence, można więc w takim kubku, zagotować wodę na małym ogniu, a następnie w tym samym kubeczku zaparzyć herbatę!

Zmiana wystroju kuchni

Kiedy przez dłuższy czas nic w pomieszczeniu nie ulega zmianie, zaczynamy popadać w monotonie i tracimy chęci przebywania w takim miejscu. Aby tego uniknąć, warto raz na jakiś czas coś zmienić w swojej kuchni. Ale kogo stać na częste zmiany mebli czy koloru ścian? Warto więc zrobić to malutkimi krokami. Wystarczy zmienić drobne elementy: ściereczki kuchenne, cerata, łapki do garnków, kwiatki i… kubki! Kubki emaliowane Emalia Forte mają tak niesamowity wygląd, że mogą dumnie stać na blacie kuchennym gotowe do użytku. Intensywne, wyraziste kolory z zewnątrz i śnieżnobiała emalia na rantach oraz w środku kubeczków zachwyca. Kubki Emalia Forte są dostępne w aż pięciu kolorach i wielu rozmiarach, można więc dopasować je do swoich potrzeb i swojego wystroju wnętrza!

Przechowywanie żywności

W kubkach emaliowanych możemy bezpiecznie przechowywać żywność w lodówce nawet przez kilka dni. Powłoka emaliowana nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji, dzięki czemu posiłek nie zmieni swojego smaku ani zapachu i będzie bezpieczny dla alergików. Naczynia emaliowane są odporne na wysokie jak i niskie temperatury, można więc bezpiecznie włożyć kubek do lodówki. Pamiętajmy jedynie, aby nie narażać emalii na szok termiczny, przekładając kubek na przykład z rozgrzanej kuchenki pod zimną wodę.

Przyrządzanie jedzenia

Fakt, że kubki emaliowane można stosować na kuchence, otwiera wiele możliwości. W mniejszym kubeczki możemy przyrządzić klarowane masło, a w większym sos lub budyń. Dodatkowo w kubku emaliowanym możemy odłożyć sobie „resztki” z obiadu, później odgrzać je w tym samym naczyniu na kuchence i z tego samego kubeczka zjeść, to duża oszczędność naczyń, a co za tym idzie wody do ich umycia.

Przygotowanie półproduktów

Podczas gotowania kubki emaliowane mogą posłużyć jako miseczki na półprodukty. W jednym odważymy odpowiednią ilość mąki, do innej wrzucimy pokrojone warzywo, a w jeszcze kolejnej będą czekać przesmażone kawałki kurczaka… W ten sposób kubki emaliowane pomogą Ci zachować porządek w kuchni i nie „zagubić się” podczas gotowania.

Pojemnik na drobiazgi

Kubek emaliowany jest piękną ozdobą wnętrza, może więc służyć nie tylko do przechowywania jedzenia, ale też po prostu na nasze prywatne drobiazgi! W kuchni możemy trzymać w nim przybory kuchenne lub sztućce, natomiast w łazience będzie fantastyczny na spinki i gumki do włosów. Kubek emaliowany jest też fajnym uzupełnieniem toaletki w stylu retro i sprawdzi się do przechowywania pędzelków do makijażu. A kiedy kubek w naszej kuchni zamienimy na nowy, stary możemy zabrać do garażu na śrubki albo wkręty.

Doniczki

Zniszczonym, starym kubkom emaliowanym warto dać drugie życie, mianując je doniczką na kwiatki! Możemy takie kubki ustawić wzdłuż parapetu kuchennego i w każdym posadzić inne zioła, aby mieć je pod ręką. Emalia dobrze zniesie także warunki na dworze, kwiatek wsadzony do kubka emaliowanego możemy więc też postawić na stole w altance, albo na parapecie od zewnętrznej strony okna.

Biwakowanie

Na biwaku kubki emaliowane przydadzą się nie raz i nie dwa! Naczynia nie potrzaskają się, a dodatkowo można w nich odgrzewać posiłki na przenośnej kuchence. Spacerując po znanych szlakach, jeżeli wiesz, gdzie są źródełka z pitną wodą, nie musisz brać ze sobą napojów, a wystarczy emaliowany kubeczek do zaczerpnięcia płynu. Dodatkowo idąc lasem, możesz natknąć się na jagody lub poziomki, jeśli nie masz ochoty od razu ich jeść, możesz je włożyć do kubka emaliowanego i przynajmniej masz pewność, że nie zrobi się z nich papka, jak by się mogło zdarzyć podczas niesienia w woreczku.